27 grudnia 2017 18:02 | Aktualności

Świąteczne występy

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Po klasowym świętowaniu z wychowawcami, w magiczną atmosferę świąt wprowadzili nas uczniowie klas czwartych, którzy wraz z zespołem przygotowali dwie inscenizacje. Zaprezentowali je 22 grudnia na sali Domu Kultury w Mieleszynie.

Klasa 4 B w przedstawieniu jasełkowym przypomniała wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Natomiast uczniowie klasy 4A wcielili się w postaci miesięcy, przedstawiając „Baśń o dwunastu miesiącach”. Morał jaki wypłynął z bajki to: dobre serce i grzeczność przynosi wiele korzyści w życiu a za lenistwo i brak uprzejmości spotyka nas kara.

Młodzi aktorzy wzorowo wcielili się w swoje role. Widzom bardzo podobał się występ, o czym świadczyły gromkie brawa, jakimi zostali nagrodzeni młodzi artyści.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowania, za wspaniałe występy.

Zdjęcia: