16 października 2017 10:39 | Aktualności

Z profilaktyką na scenie

W piątek, 13 października, odwiedzili nas aktorzy Teatru Kurtyna w Krakowie. Przedstawili  oni uczniom  dwa spektakle dostosowane treścią do ich wieku.

Sztukę "Labirynt" obejrzeli uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjum. Poruszono w niej problem alkoholizmu, braku czasu rodziców dla dzieci, a co za tym idzie, poczucia samotności i bezradności młodych ludzi. Taka sytuacja powoduje, że znajdują  oni ukojenie w narkotykach, które wprowadzają ich na niewłaściwą drogę często bez powrotu.

Spektakl dla klas III-VI pt. " Możesz odkryć siebie na nowo" pokazywał, jakie błędy popełniają dzieci, szukając akceptacji wśród rówieśników. Poruszana była tutaj tematyka agresji oraz ryzykownych zachowań, czyli popadanie w alkohol, narkotyki czy papierosy, uzależnienie od komputera i internetu.

Obejrzane spektakle zawierały wartości wychowawczo-profilaktyczne. Kształtowały postawy aprobujące abstynencję, uczyły podejmowania właściwych decyzji, radzenia sobie ze stresem oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Zdjęcia: